Naši hasiči opět mistry republiky

Ve dnech 25. 8. – 27. 8. 2023 se konalo v Sokolově společné mistrovství České republiky v požárním sportu profesionálních i dobrovolných hasičů. Mezi profesionály měla naše obec hned trojnásobné zastoupení. O reprezentaci v barvách HZS Moravskoslezského kraje se zasloužili Pavel Krpec, Lukáš Tabach a Jan Vyvial. Hned v první disciplíně výstupu na cvičnou věž se všem jmenovaným dařilo. Honza si v souboji o mistra české republiky dolezl pro své premiérové zlato v čase 14,14 s o jednu setinu za ním doskočil Pavel, a tím se umístil na druhém místě. Lukáš si v novém osobním rekordu dolezl pro 21. místo.
Druhý den byly na pořadu dvě disciplíny, a to běh na 100 m s překážkami a štafeta 4 x 100 m. V běhu na 100 m se Lukášovi moc nevedlo a Honza od finálového rozběhu zaostává pouze o 2 setiny. Do finálových bojů však postupuje Pavel a končí opět na druhém místě. Poslední individuální disciplínou, která se vyhodnocuje, je dvojboj (součet časů z běhu na 100 m a výstupu na věž), zde je Pavel, jak jinak, než druhý a těsně za ním o 6 setin se umísťuje Honza na třetím místě. Štafetový závod Moravskoslezský kraj opět ovládl a když poslední den mistrovství končí, závěrečnou královskou disciplínou je požární útok, kde obsazuje čtvrtou příčku, což mu stačí při součtu umístění na první místo. Tak se mohou hasiči ze severu Moravy radovat z obhajoby titulu mistra ČR před Královehradeckým krajem a Vysočinou.
Gratulujeme.