Hasičský tábor 2022

Náš příměstský hasičský tábor pro děti z Kozlovic se letos v červenci konal již po třetí. V tomto roce jsme se nezaměřili pouze na hasičské dovednosti, ale celý tábor jsme věnovali integrovanému záchrannému systému, a to hlavním složkám – hasičům, záchranné službě a policii a ostatním složkám – ozbrojené síly a horská služba. Každý den se nesl v duchu konkrétní složky, tudíž jsme si vyzkoušeli práci záchranářů, kdy jsme zraněnému kolemjdoucímu poskytovali první pomoc, následně jsme za pomocí policie snažili přijít na stopu hledanému zločinci, také jsme absolvovali náročný vojenský výcvik a samozřejmě jsme si vyzkoušeli těžkou práci hasičských jednotek. Co by to byl však za tábor bez pořádných her, proto i letos proti sobě soupeřily 4 týmy – modří vlčáci, saláti, krvaví farmáři a hvězdný gang (názvy si děti vymyslely samy). I když nás celý týden zužovala úmorná vedra, zvládli jsme také náročný celodenní turistický výlet a společnými silami došli až na přehradu Olešná.

I letos bych chtěla moc poděkovat všem vedoucím, kteří se podíleli na tvorbě programu a celý týden se s nadšením a elánem o děti starali. Rovněž děkujeme členům SDH Kozlovice, kteří pro nás celý týden připravovali vynikající občerstvení.

Ing. Sabina Toflová

Fotogalerie ZDE.