Zájezd pro mladé hasiče

V sobotu 20.1.2018 se uskutečnil zájezd pro mladé hasiče do Školního a výcvikového zařízení HZS ČR ve Frýdku-Místku. Zájem byl velký, o čemž svědčí účast 20 mladých hasičů a 4 dorostenců.

Pod vedením 2 instuktorů měli mladí hasiči možnost obléknout zásahové oděvy profesionálních hasičů, včetně speciálního oděvu do vysokých teplot a protichemického obleku. Prohlédli si vybavení Mercedesu CAS 15, kde největší pozornost měly hydraulické kleště a transportní nosítka. Vyvrcholením návštěvy byl výcvikový polygon, kde hasiči učí správně a bezpečně používat dýchací techniku v podmínkách imitujících prostředí požárů s použitím netoxických látek, orientovat se v nepřehledném prostředí, vzájemně spolu komunikovat, zvládnout nouzové situace. Naši mladí hasiči se na polygonu vyřádili a někteří jej zvládli absolvovat i devětkrát.

DSCN1285

Poté nás čekala návštěva palkovického kina, kde nám promítli film Šmoulové: zapomenutá vesnice, který se všem líbil.

Po náročném výletě všichni uvítali pizzu, která na účastníky zájezdu v hasičárně čekala.

Foto již brzy ve fotogalerii