Zájezd do Prahy

52 členů sboru a jejich příznivců se vydali v pátek 25. října 2019 na zájezd do našeho hlavního města – Prahy. Odjezd byl naplánovaný na 13 hodin od hasičské zbrojnice, odkud jsme autobusem vyrazili na ostravské nádraží Svinov. Zde jsme přestoupili na vlak, který nás odvezl až do naší cílové stanice Praha – Hlavní nádraží. Cesta byla daleká, ale díky kvalitní společnosti utekla až překvapivě rychle. Po příjezdu jsme se přesunuli na ubytování (U Svaté Ludmily), kde nás už čekala večeře. Následoval volný program, který každý využil po svém – někdo vyrazil do víru velkoměsta, někdo čerpal síly na nový den, ale většina zůstala ve společenské místnosti, kde se za doprovodu kytary zpívalo až do ranních hodin 🙂 Druhý den pro nás začal snídaní a opět následoval volný program – většina z nás zvolila návštěvu klasických památek – Petřín, Pražský Hrad, Chrám svatého Víta, Karlův most, Václavské náměstí,… Více už se bohužel stihnout nedalo, protože v 15 hodin jsme vyrazili do Divadla na Fidlovačce, kde nám pětice úžasných hereček zahrály muzikál Jeptišky (pozn. autora – dávám pět hvězdiček z pěti). Divadelni představení jsme všichni zvládli bez společenských fau pax a mohli se tak přesunout na večeři. Po večeři jsme opět navštívili noční Prahu, a tak jako v předešlém večeru jsme se všichni společně bavili a zpívali. Neděle již byla ve znamení balení a odjezdu zpět na Moravu, kde nás v restauraci U Váhy čekal řízek a zhodnocení celé akce.

Poděkování patří především organizátorům tohoto skvělého zájezdu, ale i všem, kteří se zúčastnili a bez ohledu na věk, názory či jiné odlišnosti dokázali společně udělat perfektní atmosféru.

Na závěr už jen otázka k zamyšlení…. Kam pojedeme příště? 🙂