Výjezd jednotky 1.2. 2012 02:49

Požár nízké budovy, II. st. Frýdlant nad Ostravicí Nová Dědina

Jednotka byla IBC Ostrava povolána k požáru rodinného domu do Frýdlantu nad Ostravicí, části Nová Dědina. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár střechy rodinného domu. Jednotka byla velitelem zásahu vyslána, k rozebírání střešní konstrukce, a postupnému dohašování ohnisek požáru. Členové naší jednotky pracovali po celou dobu zásahu v dýchací technice, z důvodu silného zakouření objektu. Během zásahu došlo k prohoření a propadnutí stropů rodinného domu. Zásah navíc komplikoval silný mráz. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu. Na mítě zasahovalo celkem 8 hasičských jednotek a to: HZS Frýdek-Místek, společně s ním sedm jednotek dobrovolných hasičů – Frýdlant nad Ostravicí, Pstruží, Kozlovice, Janovice, Ostravice, Čeladná a Frýdek.