Úspěchy našich reprezentantů

Díky koronavirové situaci, pod hlavičkou SDH Kozlovice, po dlouhé době v republikových soutěžích závodil Pavel Krpec ml. a Jan Vyvial ml. Sezóna začala poslední únorový víkend halovou soutěží ve výstupu na věž v Příbrami. Čili těsně před zrušením všech soutěží, které měly následovat. Jednalo se o neoficiální MČR v hale. Po základních kolech, kde Honza vyhrál a Pavel skončil 8., se oba dokázali přes 16 členný pavouk dostat až do společného cíle. Honza skončil první, Pavel druhý. Po opětovném nastartování sezóny se kluci v červenci vydali na Český pohár do Bludova. Zde se bohužel Honzovi příliš nedařilo a nezapsal ani jeden čas. Pavlovi se dařilo mnohem lépe. Základní kola vyhrál s časem 15,15 s. Ve vyřazovací fázi zaběhl fantastický čas 14,93 s , což je třetí nejrychleji zaběhnutý čas na světě. Tímto výkonem se Pavel zařadil mezi 3 lidi na světě, kteří kdy dokázali prolomit hranici 15 vteřin (Klvana, Sidorenko, Kurbanov). Následoval závod v Hradci Králové, kde se soutěžilo v závodu na 100 m a výstupu na věž. Zde Honza vyhrál obě disciplíny a odvezl si výhru i z dvojboje. Posledním závodem sezóny byl pro oba dvoudenní závod v Ostravě. V sobotu proběhl, v rámci Českého poháru, běh na 100 m s překážkami. Pavel opět předvedl bravurní výkon a s časem 15,30 s potvrdil, že kde se letos postaví na start 100 m, tak vyhrává. V neděli proběhlo otevřené Mistrovství České republiky ve výstupu na cvičnou věž. Zde Honza vyhrál s časem 14,02 s a dokázal tím vyhrát všechny závody ve věži, které se v letošním roce konaly.

Pavlovi a Honzovi moc děkujeme za výbornou reprezentaci naší obce a přejeme mnoho sil do dalších závodů.